Zamknij

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności ?

Specialist Air Duo 10x54

Dostępność: W magazynie

Bez podatku 3 550,00 zł Z podatkiem 4 366,50 zł

Dane techniczne:


- zbiornik 2 * 10x54,


- zawór 3/4" lub 1" NPT,


- odpływ 1/2",


- złoże G1,


- głowica sterująca Impression Series Plus.


Specialist Air Duo 10x54

More Views

Stacja odżelaziająca Specialist Air Duo umożliwia usuwanie żelaza z wody bez konieczności stosowania środków chemicznych.

Zasada działania stacji Specialist Air: Surowa woda przepływa przez kieszeń ze sprężonym powietrzem w pierwszym zbiorniku, zbierając osady żelaza. Następnie przechodzi przez filtr w drugim zbiorniku. W wyniku przepływu wody, objętość powietrza zostaje zmniejszona. Okresowa automatyczna regeneracja uzupełnia zapotrzebowanie na powietrze i oczyszcza media z filtrowanego żelaza. Na początku procesu, kieszeń sprężonego powietrza napełnia się do poziomu 1/3 zbiornika. Proces kończy się wyczerpaniem powietrza, a warstwa filtracyjna jest gotowa do przyjęcia nowej porcji żelaza. Na początku procesu płukania, wszelkie pozostałe powietrze zostaje usunięte do odpływu. Woda kieruje się do góry i wypłukuje żelazo.

Specialist Air Duo pracuje na złożu G1, o bardzo dużej powierzchni właściwej. Złoże G1 umożliwia uzdatnianie wody przy odczynie najczęściej spotykanym dla wód naturalnych (pH ok. 7). Charakteryzuje się wysoką tolerancją na zmiany składu wody uzdatnianej.

Stacja odżelaziająca Specialist Air Duo - zalety:

- łatwa w instalacji,

- naturalne utlenianie pozwala na usuwanie żelaza bez użycia środków chemicznych,

- w pełni regulowane cykle pozwalają dostosować się do najbardziej wydajnych ustawień, opartych na określonych wymogach jakości wody,

- wydajna energetycznie,

- nie wymaga stosowania chemii, co wpływa na niższe koszty utrzymania,

- usuwa żelazo i mangan,

- pracuje na stałym ciśnieniu.

ProducentAqua-Soft