Zamknij

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności ?

Pompa ciepła grunt/woda PCCO GEO 13 kW - Hewalex

Dostępność: Brak w magazynie

Bez podatku 12 500,00 zł Z podatkiem 15 375,00 zł

Pompa ciepła typu grunt/woda w połączeniu z sondami pionowymi (odwiertami) uzyskuje wysoką efektywność pracy, z uwagi na wysoką temperaturę zasilania po stronie solanki (dolnego źródła ciepła).Od głębokości około 15 metrów, temperatura gruntu pozostaje niezmienna w ciągu roku, wynosząc około 10°C. Stanowi to również zapas chłodu dla naturalnego chłodzenia budynku w okresie letnim.


Dolne źródło ciepła (sondy pionowe lub kolektor poziomy) musi być starannie dobrane w zależności od rodzaju gruntu, warunków geologicznych i czasu pracy pompy ciepła.


Pompa ciepła grunt/woda PCCO GEO 13 kW - Hewalex

More Views

Pompa ciepła, korzystająca z energii zgromadzonej w gruncie, może stanowić całkowicie samodzielne źródło ciepła, zdolne do całorocznego pokrywania potrzeb cieplnych dla ogrzewania budynku i podgrzewania wody użytkowej.

Również w gruntowej pompie ciepła zastosowano sprężarkę inwentorową. W efekcie uzyskano modulację mocy 4,49 - 11,41 kW i współczynnik COP = 3,98 - 4,36 w warunkach pomiaru BO °C/W35°C.

Automatyka wyposażona w sterowanie pogodowe obsłuży jeden obieg centralnego ogrzewania z mieszaczem, jeden bez mieszacza, pompę cyrkulacyjną wody użytkowej, zawór trójdrogowy trybu CO lub CWU, zawór trójdrogowy aktywnego lub pasywnego chłodzenia oraz po jednym automatycznym źródle ciepła wspomagającym CO i CWU.

Użytkownik zyskuje zdalny dostęp do sterowania pompą ciepła i obserwację statystyk poprzez system system EKONTROL.

ProducentHewalex