7 - stopniowy system RO posiada również wkład liniowy WWL2, dzięki któremu poprawie ulega również smak i zapach wody.
W filtrze RO7 zastosowano następujące etapy filtracji wody:
Etap 1 - (filtracja mechaniczna) – filtr sedymentacyjny piankowy o dokładności filtracji 5 mikronów. Na tym etapie usunięte zostaną zanieczyszczenia takie jak: piasek, muł, rdza, znajdujące się w wodzie wodociągowej o wielkości ziaren do 5 µm.
Etap 2 - (filtracja z zastosowaniem wkładu węglowego) – filtr z węgla aktywowanego. Usuwa z wody od 98% do 99% wolnego chloru, rozpuszczalników chloropochodnych, węglowodorów aromatycznych (poprawia smak i zapach wody), a także do 85% pestycydów pochodzenia chloropochodnego, związków wieloaromatycznych, fenolu, benzenu oraz substancji organicznych.
Etap 3 - (filtracja wstępna mechaniczna) – filtr sedymentacyjny piankowy o dokładności filtracji 20 mikronów. Na tym etapie usunięte zostaną zanieczyszczenia takie jak: piasek, muł, rdza, znajdujące się w wodzie wodociągowej o wielkości ziaren do 20 µm.
Etap 4 - membrana osmotyczna, która zatrzymuje 96% - 99% rozpuszczonych w wodzie zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych, metali ciężkich oraz niektórych bakterii i wirusów nie mniejszych niż 0,001 µm.
Etap 5 – filtr liniowy węglowy, który wypełniony jest węglem z łupin orzechów koksowych. Usuwa substancje lotne nadając wodzie charakterystyczny smak naturalnej wody źródlanej.
Etap 6 - mineralizacja wody z wykorzystaniem liniowego wkładu mineralizującego, który wzbogaca wodę w pierwiastki niezbędne dla organizmu ludzkiego, takie jak: wapń, magnez, potas, sód.
Etap 7 - (jonizacja wody) - wkład jonizujący, regulujący pH płynów fizjologicznych w organizmie, przyczyniający się do usuwania toksyn, ponadto pomaga usuwać wolne rodniki, wpływające na szybsze starzenie się organizmu oraz powstawanie i rozwój chorób nowotworowych.
Zalety wkładu jonizującego:
- działa uspokajająco
- stymuluje sen
- łagodzi ból
- poprawia apetyt
- działa antybakteryjnie
- poprawia walory smakowe wody
Wkłady w filtrze należy wymieniać w naprzemiennych cyklach:
• Po pół roku: komplet wkładów wstępnych.
• Po roku: pełen komplet wkładów.
• Membrana osmotyczna kwalifikuje się do wymiany po około 3–4 latach pracy. Zalecamy wymianę co trzy lata.
• Zbiornik magazynujący wodę należy dezynfekować co roku.
W skład systemu wchodzi:
- komplet wkładów,
- przyłącza,
- klucz,
- zbiornik do magazynowania wody,
- wylewka.
Producent | Aqua-Soft |
---|